Jak wyjść z długów krok po kroku z firmą BEST?

Zadłużenie może stanowić obciążenie psychiczne. Im wyższa jest kwota do zapłaty, tym większe trudności mogą pojawić się na drodze do jej uregulowania. Wystarczy nawet drobne zawirowanie na ścieżce zawodowej, kilka miesięcy bez pracy, a odsetki od nieuregulowanych na czas należności potrafią urosnąć do wysokich kwot. Na szczęście firma BEST jest po to, by pomóc z zaległymi płatnościami. Dlatego, jeżeli masz kłopoty w spłacie zobowiązań, zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się jak wyjść z długów.
Jak wyjść z długów krok po kroku z firmą BEST?

Chcesz, aby zadłużenie przeszło do historii? Pierwszym krokiem, aby skutecznie sobie z nim poradzić jest stworzenie planu. Najpierw dokładnie przeanalizuj swoją obecną sytuację finansową. Najlepiej będzie, jeżeli przez okres przynajmniej miesiąca będziesz skrupulatnie prowadzić budżet domowy. Możesz posłużyć się tradycyjną formą (notatnik + długopis), bądź skorzystać z odpowiednio przystosowanego arkusza kalkulacyjnego (dostępne w Internecie). Możesz również przeanalizować wstecz i odnotować na co wydawałeś pieniądze w ubiegłym miesiącu, a wtedy ukaże Ci się ogólny obraz Twoich finansów. Sprawdź jak wyjść z długów krok po kroku z firmą BEST?

Jak wyjść z długów krok po kroku?

Wyjście z długów stanie się możliwe jedynie wówczas, gdy zapanujesz nad swoimi finansami. Na początek możesz ustalić, jakiej wysokości są Twoje miesięczne wpływy do domowego budżetu oraz na co wydajesz pieniądze. Dobrze będzie, jeżeli konkretnym kategoriom przypiszesz odpowiednie priorytety. Dzięki temu łatwiej Ci będzie znaleźć te obszary, na których możesz nieco zaoszczędzić. Planując miesięczne wydatki, w pierwszej kolejności weź pod uwagę spłatę zaciągniętych zobowiązań finansowych. Jeżeli najpierw dokonasz płatności rat kredytów, to nie zostaną naliczane odsetki za zwłokę.

Druga kwestia, to terminowe regulowanie bieżących zobowiązań. Pamiętaj o tym, aby na czas opłacić wszelkie rachunki. Zapłać czynsz za mieszkanie, rachunek za prąd czy za gaz. Dopiero później planuj wydatki na przyjemności. Jeżeli posiadasz zaległości w spłacie zobowiązań i zastanawiasz się jak pozbyć się długów, to bardzo prawdopodobne jest, że przynajmniej na jakiś czas będziesz musiał zrezygnować ze swoich rozrywek. Ograniczając zbędne wydatki, szybciej uporasz się z zaległościami w spłacie. Rozważ także, czy istnieje możliwość na podjęcie dodatkowej pracy lub znalezienie innego dodatkowego źródła dochodu.

Jak szybko uregulować długi?

Najlepszym sposobem na to, aby szybko uregulować długi, jest spłata całości zadłużenia. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nierzadko jest to trudne do realizacji. Dlatego BEST, chcąc pomóc w spłacie, może zaproponować swoim klientom rozłożenie długu na raty dostosowane do ich finansowych możliwości. Wystarczy skontaktować się z Doradcą BEST, przedstawić mu swoją sytuację i wspólnie znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Firma windykacyjna przejęła mój dług

Jeżeli przez przypadek spóźnisz się z zapłatą rachunku za telefon czy energię elektryczną, to prawdopodobnie nic się nie stanie. Otrzymasz upomnienie o zaległości. Gdy dokonasz wpłaty, Twoja sytuacja zostanie uregulowana. Jednak, jeżeli nie spłacisz zaległego zobowiązania, to może zdarzyć się tak, że po pewnym czasie Twój dług przejmie firma windykacyjna. Zostaniesz poinformowany o tym listownie, a Twoje zaległości finansowe, mimo nowego właściciela, wciąż będą musiały być spłacone.

Na szczęście nie musisz się martwić, ponieważ profesjonalne firmy windykacyjne starają się rozwiązać sprawy polubownie. Dopiero, gdy takie działania nie przynoszą skutków, może pojawić się sądowe wezwanie do zapłaty oraz ewentualnie działania egzekucyjne (prowadzone przez komornika). Pamiętaj jednak, że jeśli firma windykacyjna przejęła Twój dług, to przede wszystkim lepiej nie unikać kontaktu – rozmowa to podstawa polubownego rozwiązania sprawy. Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji materialnej, skontaktuj się z wierzycielem. Jest duża szansa na to, że termin spłaty zostanie przesunięty lub że zaległość zostanie rozbita na mniejsze raty.

Sprawdź również: Windykacja polubowna – na czym polega?

Podsumowanie

Najważniejszą kwestią w regulowaniu długów jest kontakt z wierzycielem. Rozwiązywanie spraw na ścieżce windykacji polubownej pozwala wspólnie znaleźć takie wyjście z sytuacji, które nie tylko uwzględni Twoje finansowe możliwości, ale też sprawi, że spłata zadłużenia będzie odbywała się na bezpiecznych warunkach.

 

 

 

Najnowsze artykuły
Popularne kategorie
Sprawdź również